FISCHER Polkupyörän takavalo jarruvalolla, 50641

19,90 

Varastossa

Fischer sähköpyörät ja pyöräilyvarusteet | Masco Oy Järvenpää

Liiketunnistimella varustettu älykäs takavalo pyörään – jarruvalo syttyy automaattisesti jarrutettaessa.

  • Älykäs takavalo jarruvalolla
  • Tunnistaa jarrutuksen
  • 50 kirkasta LED:iä
  • Valoteho 60 lumenia
  • Kiinnitetään satulatolppaan
  • Ladattava Li-ion-akku
  • IPX4 roiskesuojattu

FISCHER LED ladattava polkupyörän takavalo on varustettu liiketunnistimella, jonka ansiosta valoteho kirkastuu automaattisesti jarrutettaessa.

Kirkkaassa takavalossa on 50 LEDiä, joista 25 palaa tavallisesti ajon aikana. Jarruttaminen kaksinkertaistaa kirkkauden kytkemällä päälle lisää 25 LEDiä. Valo palaa normaalitilaan hetken kuluttua.

Älykäs takavalo on visuaalisesti ja toiminnallisesti todellinen katseenvangitsija, valodiodit loistavat erittäin kirkkaasti ja lisäävät huomattavasti näkyvyyttä tiellä.

Roisketiiviiseen koteloon (IPX4) asennettu Li-ion-akku latautuu 3 tunnissa. Micro USB -latauskaapeli sisältyy toimitukseen. Latauksen aikana merkkivalo vilkkuu punaisena, täyteen latauksen jälkeen merkkivalo sammuu. Heti kun akun ohjausjärjestelmän LED-valo syttyy vihreänä, akku on ladattava. 

  • Käyttöaika jopa 12 tuntia
  • Mitat: 22 x 23 x 96 mm
  • Takuu: 1 vuosi

TOIMITUS
Tuotteet lähtevät matkaan nopeasti omasta varastosta. Kun teet tilauksen arkena klo 12 mennessä, niin toimitus lähtee jo samana päivänä.

ASIAKASPALVELU

09-2790 880 | info@masco.fi

Paino 0,000000 kg (kilogramma)